Kam v okolí na výlet

Výlet pěšky nebo na kole

Vzhledem k okolní panenské přírodě je hotel Horník ideálním místem k pobytu či dovolené pro milovníky cykloturistiky i pěší turistiky. V nedalekém okolí můžete navštívit zajímavé skalní útvary: Zkamenělý zámek, Čtyři palice, Dráteníčky, Malínskou skálu, Devět skal, Prales na Žákově hoře, Paseckou skálu s překrásným výhledem..

Výlet na kole nabo autem

Pro výlety na kolech nebo autem doporučujeme návštěvu Santiniho kostela na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou, zapsaného v UNESCO, Muzea knihy v zámku hraběte Kinského rovněž ve Žďáře nad Sázavou nebo sklářskou huť v Karlově, Horácké muzeum v Nové Město na Moravě se stálou expozicí, rozhlednu Karasín severně od Bystřice nad Pernštejnem, westernové městečko Šiklův mlýn se zajímavým programem, středověký Hrad Pernštejn u Nedvědice, soubor lidových staveb na vysočině v Hlinsku v Čechách otevřeno je denně, ve Sněžném je stálá galerie malířů žijících nebo tvořících na Vysočině a v kamenné zahradě č. 130 je stálá výstava bonsají manželů Šimonových.

Nevynechejte ani návštěvu starobylého městečka Polička, které je hrdým rodištěm Bohuslava Martinů a Litomyšle, kde je zámek s unikátními grafity.

© 2013 - Hotel Horník ***
HOTEL HORNÍK
Vlachovická č. ev. 18
592 31
Vlachovice

Mob. recepce: +420 730 893 738
E-mail: info@hotelhornik.cz